Topper 100% Memory, 100 x 190 cm – 3,5 cm, Aloe Vera, Ergomed
- 3 cm 100% Memory Foam
- Pufos
- Sistem antiderapant
- 2 ani garantie
- Fermitate 2 din 5
- Husa lavabila
Rate fără dobândă
de la 20.01 lei/lună
30 de nopți de testare
Pentru produse premium
Garanție extinsă până la 15 ani
Pe toată gama de saltele
La comandă
Dimensiuni, înălțimi, culori și textile
Transport gratuit
Oriunde în România
Cod produs
5949420352540
Descriere produs
Topper 100% Memory, 100 x 190 cm – 3,5 cm, Aloe Vera, Ergomed, Ortopedicus
Te regasesti intr-unul din cazurile de mai jos?
- Dormi pe o saltea cu arcuri sau pe una cu spuma poliuretanica care este prea dura, pe care abia ai cumparat-o, insa nu o mai poti returna?
- Sau poate dormi pe o canapea in living si este parca prea tare?
- Esti student ori studentă si vrei sa adaugi un plus de confort patului tau?
- Mergi in vacanta sau la rude in provincie si patul de acolo nu iti prieste?
- Vrei sa transformi o saltea parca prea tare intr-una medie?
Pentru toate aceste motive am creat aceasta saltea aditionala senzationala, cu spuma cu memorie 100%, cum greu gasesti intr-un magazin online de saltele!
Atentie, daca salteaua ta este deformata, atunci trebuie inlocuita! Niciun topper nu o mai poate ajuta….
De sa alegi acest Topper?
- Este o saltea aditionala sau suplimentara, integral din spuma memory, moale si pufoasa, cu inaltime 3,5 cm, imbracata intr-o husa foarte faina!
- Spuma cu memorie are menirea sa copieze cu usurinta forma corpului, oferind astfel un suport complet pentru intregul corp.
- Este prevazut pe verso cu pastile din silicon antiderapant cu rolul de a mentine topperul pe saltea, canapea sau orice alt suport.
- Pentru ca stim cat de importanta este igiena, am prevazut husa cu fermoar, astfel incat sa poata fi scoasa si spalata cu usurinta.
- Este deci o saltea suplimentara moale, ortopedica si anatomica, recomandata pentru imbunatatirea tuturor suporturilor ferme de dormit.
- Sustine forma corpului si elimina punctele de presiune, imbunatatind circulatia sangelui la nivelul musculaturii si a intregului corp, inducand astfel un somn profund.
- Topperele Ortopedicus prin proprietatile spumelor si a textilelor folosite, dar si prin tehnica utilizata la asamblarea pieselor, confera un mediu uscat si curat, antibacterian, antiacarian, antimucegai, antiperspirant si antialergic.
- Topper 100% Memory,100 x 190 cm – 3,5 cm cofera un suport corect pentru cele 5 zone: cap, umeri, coloana, bazin si picioare, indiferent de pozitia avuta in timpul somnului.
Tehnologii folosite la realizarea acestui Topper 100% Memory, 100 x 190 cm – 3,5 cm, Aloe Vera, Ergomed, Ortopedicus
Utilizam materiale de cea mai buna calitate cu efecte benefice pentru un somn sanatos si odihnitor.
Gandita in Germania, dupa consultari cu specialisti in fabricarea materialelor poliuretanice si textile, aceasta saltea este cea mai buna alegere cand vine vorba de inaltime, eleganta, greutatea persoanei si confort.
1. Husa cu Aloe Vera, este de un alb imaculat, foarte fin si placut la atingere, partea de desubt este prevazuta cu un material inteligent, din silicon antiderapant cu rolul de a mentine topperul pe saltea, canapea sau orice alt suport.
2. Memory Foam HD® de 3 cm, este un strat de spuma pufoasa la atingere, cu celulatie inchisa, utilizata pentru prima data in programele NASA, contribuie la un plus de confort prin amortizarea miscarilor din timpul somnului, prelungeste durata de viata a saltelei si asigura o temperatura optima pentru corp.
3. Sistem antiderapant – material textil prevazut cu insertii de silicon, cu rol antiderapant. Mentine topperul pe suprafata suport.
OEKO-TEX®, este certificarea internationala care atesta faptul ca textilul folosit in husa saltelei este sigur pentru sanatatea corpului uman.
Acest Topper 100% Memory, 100 x 190 cm – 3,5 cm, Aloe Vera, Ergomed este produs in UE, de catre Ortopedicus®
Inregistrat la Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci
| Inaltime totala | 3.5 cm (+/-1 cm) |
| Greutate maxim admisa | 150 Kg / persoana |
| Inaltime strat de baza | 3 cm |
| Tip spuma strat de baza | Memory HD poliuretan |
| Densitate strat de baza | 50 kg/mc |
| Model textil husa superioara | Aloe Vera |
| Textil husa superioara | 280g/mp |
| Continut | PES |
| Fermoar | Da |
| Lavabila – detasabila | 30 C |
| Rulata si presata | Da |
Tolerantele cu privire la dimensiuni sunt urmatoarele: inaltime +/ -6%, latime+/-3%, lungime +/-1,5%
Cum se intretine o saltea adtitionala – Topper 100% Memory, 100 x 190 cm – 3,5 cm, Aloe Vera, Ergomed?
- In primul rand, durata de viata depinde de greutatea persoanelor care dorm si de abundenta transpiratiei.
- Foloseste o protectie de saltea care absoarbe transpiratia si o impiedica sa ajunga la spuma. Spala si schimba protectia cat mai des.
- Nu iti face patul imediat ce te trezesti dimineata. Umezeala din timpul noptii trebuie sa fie eliminata si salteaua sa se aeriseasca suficient.
- Aeriseste topperul din cand in cand, in zilele insorite. Acarienii se dezvolta in medii umede, de aceea o saltea umeda va fi vulnerabila. Aerul curat te scapa de acarieni.
- Roteste 180 grade salteaua suplimentara, picioare-cap, respectiv cap-picioare. Acest lucru impiedica salteaua sa isi schimbe forma in functie de anatomia persoanei care o foloseste.
Încă nu există recenzii
bazat pe 0 recenzii
Spune-ți părerea acordând o notă produsului
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie!
Specificații produs
| Dimensiune | 100x190 |
| Fermitate | Moale 2/5 |
| Kg maxim/persoana | 150 kg |
| Pozitie somn | Pe burta, Pe lateral, Pe spate, Toate |
| Inaltimea totala | 3.5 cm |
| Caracteristici cheie | 5 zone confort, Antibacterian, Antimicrobian, Antiperspirant, Ortopedica, Antiderapant |
| Total straturi | 1 |
| Continut nucleu | Memorie |
| Grosime memory cm | 3 cm |
| Textil husa | Aloe Vera |
| Caracteristici husa | Husa antistatica, Husa detasabila, Nematlasata |
| Culoare | Alb |
| Stoc | Da |
| Zile livrare (lucratoare) | 4-5 zile |
| Garantie comerciala | 2 ani |
| Ambalare | Rulata |
| Brand | Ortopedicus |
| EAN | 5949420352540 |
Notă: Culoarea spumei poate varia în funcție de lot și stoc, fără a afecta calitatea sau performanța. Este doar un element logistic de identificare.
Descoperă mai multe topper pentru saltea 100 x 190






