Saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 180×190 – Memory 15+5+3, Husa Ioni de Argint, Hotel Range
- 23 cm inaltime
- 120 kg limita / persoana
- 10 ani garantie
- Fermitate 4/5
- Confort termic marit
- Husa lavabila
- Plasa aerisire
Rate fără dobândă
de la 59.91 lei/lună
30 de nopți de testare
Pentru produse premium
Garanție extinsă până la 15 ani
Pe toată gama de saltele
La comandă
Dimensiuni, înălțimi, culori și textile
Transport gratuit
Oriunde în România
Cod produs
5949106526678
Descriere produs
Saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 180×190 – Memory 15+5+3, Husa Ioni de Argint, detasabila, Fara Arcuri, Nucleu Indeformabil, Antiacarieni, Ergonomica, Ferma, Hotel RangeStim cu totii ca sunt cateva momente importante in care suntem nevoiti sa schimbam o saltea de pat:
Fix in acele momente incep bataile de cap fiindca magazinele online abunda de oferte saltele si modele care mai de care. Toate sunt „cele mai bune”, toate sunt „premium”, toate promit multe sau totul, desi nu este chiar asa. Te invitam sa studiezi blogul nostru, unde am pregatit cateva articole menite sa te ajute sa alegi o saltea de calitate si potrivita nevoilor tale. Cui ii este destinata aceasta saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 180×190 – Memory 15+5+3, Husa Ioni de Argint, detasabila, Fara Arcuri, 7 zone, Nucleu Indeformabil, Antiacarieni, Ergonomica, Ferma, Hotel Range, Ortopedicus
De ce sa alegi aceasta saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 180×190 – Memory 15+5+3, Fara Arcuri, Husa Ioni de Argint, detasabila, 7 zone, Nucleu Indeformabil, Antiacarieni, Ergonomica, Ferma, Hotel Range, Ortopedicus
Structura Nucleu saltea – ranforsat
|
| Inaltime totala | 23 (+/-1cm) |
| Doua fete – reversibila | Nu |
| Fermitate Verso | – |
| Fermitate Fata | 4/5 – la sub 100 kg |
| Greutate maxim admisa | 120 kg / persoana |
| Inaltime strat de baza | 15 cm |
| Tip spuma strat de baza | Grün Tech®, poliuretan |
| Tip spuma strat superior | Memory Foam HD® |
| Inaltime strat superior | 5 cm |
| Model textil husa superioara | Silver Care |
| Continut | PES |
| Matlasare | Da, 3 straturi |
| Fermoar | Da |
| Plasa aerisire 3D Freeze® | Da |
| Profilare zone confort | Nu |
| Garantie forma nucleu | 120 luni |
| Lavabila – Detasabila | 30 C |
| Rulata si presata | Da |
Tolerantele cu privire la dimensiuni sunt urmatoarele: inaltime +/ -6%, latime+/-3%, lungime +/-1,5%
Cum se livreaza si cum se utilizeaza aceasta saltea cu memorie ?
- Salteaua se livreaza presata si rulata in forma de cilindru.
- Dupa livrare, pentru a nu taia din greseala husa, se taie cu o foarfeca (nu cutter) prima folie,
- Se asaza pe pat salteaua astfel incat sa se incadreze perfect in rama patului,
- Se trece la taierea celui de-al doi-lea strat de folie
- Salteaua se va umfla rapid, in cateva minute, insa este interzisa asezarea pe ea, mai devreme de 24 ore.
Cum se intretine o saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 180×190 – Memory 15+5+3?
- In primul rand, durata de viata depinde de greutatea persoanelor care dorm si de abundenta transpiratiei.
- Poate suporta si greutati de pana la 130 kg, insa durata de utilizare scade sub jumatate.
- Folosește o protectie matlasata de saltea care absoarbe transpirația și o impiedica să ajungă la saltea. Spala si schimba protectia cat mai des.

- Nu îți face patul imediat ce te trezești dimineața. Umezeala din timpul nopții trebuie să fie eliminată și salteaua să se aerisească suficient.
- Aerisește salteaua din când în când, in zilele insorite. Acarienii se dezvoltă în medii umede, de aceea o saltea umedă va fi vulnerabilă. Aerul curat te scapă de acarieni.
- Întoarce salteaua cap picioare-picioare cap, de 2 ori pe an. Acest lucru împiedică salteaua să își schimbe forma în funcție de anatomia persoanei care o folosește.
- Aspiră salteaua cu regularitate, pentru a avea o saltea curată, fără praf și acarieni care pot intra în husa matlasată a saltelei.
- Salteaua trebuie pusă neapărat pe o somieră pentru ca apa condensată să poată fi eliminată. În acest fel salteaua poate fi ventilată și pe dedesubt, impiedicand aparitia mucegaiului.
Încă nu există recenzii
bazat pe 0 recenzii
Spune-ți părerea acordând o notă produsului
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie!
Specificații produs
| Dimensiune | 180x190 |
| Fermitate | Tare 4/5 |
| Kg maxim/persoana | 120 kg |
| Pozitie somn | Pe burta, Pe lateral, Pe spate, Toate |
| Inaltimea totala | 23 cm |
| Caracteristici cheie | Antibacterian, Antimicrobian, Antiperspirant, Ortopedica, 7 zone confort |
| Total straturi | 4 |
| Continut nucleu | Memorie, Spuma poliuretan |
| Grosime memory cm | 5 cm |
| Textil husa | Silver Ion |
| Caracteristici husa | Aerisire 3D, Husa antistatica, Husa detasabila, Matlasata 3 straturi |
| Culoare | Gri |
| Stoc | Da |
| Zile livrare (lucratoare) | 5-7 zile |
| Garantie comerciala | 10 ani |
| Ambalare | Rulata |
| Brand | Ortopedicus |
| EAN | 5949106526678 |
Notă: Culoarea spumei poate varia în funcție de lot și stoc, fără a afecta calitatea sau performanța. Este doar un element logistic de identificare.
Descoperă mai multe saltele memory 180 x 190












