Saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 160×200 – Memory Smart 15+6+3+1, Husa Bio Bumbac, Hotel Range
- Fermitate adaptiva individual
- Memory Foam
- 4 tipuri de spuma
- 120 Kg / pe persoana
- 10 Ani garantie
- 25 cm inaltime
- Textil Bio Bumbac
- Husa detasabila
- 3D Freeze - aerisire premium
Rate fără dobândă
de la 62.28 lei/lună
30 de nopți de testare
Pentru produse premium
Garanție extinsă până la 15 ani
Pe toată gama de saltele
La comandă
Dimensiuni, înălțimi, culori și textile
Transport gratuit
Oriunde în România
Cod produs
5949106529976
Descriere produs
Saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 160×200 – Memory Smart 15+6+3+1, Fara Arcuri, Husa Bio Bumbac, Husa Detasabila, Antiacarieni, Ergonomica, Fermitate Adaptiva, Hotel Range.
Stim cu totii ca sunt cateva momente importante in care suntem nevoiti sa schimbam o saltea de pat:
- cand dormim pe o saltea prea veche si este timpul sa fie inlocuita
- cand apar durerile de spate din cauza uzurii fizice
- cand ne mutam in locuinta noua si ne trebuie si o saltea buna
Fix in acele momente incep bataile de cap fiindca magazinele online abunda de oferte saltele si modele care mai de care.
,,Toate sunt cele mai bune,, ,,toate sunt premium,, toate promit multe sau totul, desi nu este chiar asa.
Te invitam sa studiezi blogul nostru, unde am pregatit cateva articole menite sa te ajute sa alegi o saltea de calitate si potrivita nevoilor tale.
Daca nu ai timpul necesar, nicio problema, suna-ne sau scrie-ne si vom castiga timp, ardem etapele si-ti vom recomanda o saltea potrivita!
Cui ii este destinata aceasta Saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 160×200 – Memory 15+6+3+1, Fara Arcuri, Husa Bio Bumbac, Smart, Husa Detasabila, Antiacarieni, Ergonomica, Fermitate Adaptiva, Hotel Range?
Este o saltea lansata la cererea miilor de clienti pe care i-am consiliat in ultimii ani si care chiar au nevoie de acest model.
Acum nu mai este nevoie de niciun compromis! suntem primii din UE care chiar am rezolvat aceasta veche problema.
Este de departe cea mai buna saltea pentru cupluri cu greutati, inaltimi sau pozitii de somn total diferite.
Nu mai este nevoie de doua saltele in acelasi pat!
Nu mai trebuie ca un partener sa cedeze din exigente in favoarea celuilalt!
Acest model de saltea este un model cu adevarat smart, dar si premium, o saltea cu totul inedita, este originala si creativa, gandita in premiera de specialistii nostri.
Practic este perfecta pentru orice pozitie de somn, orice greutate si orice fizionomie, fiindca se adapteaza perfect diferitelor nevoi.
Este capabila sa ofere confort si sa combata durerile de spate, atat persoanelor cu greutati mici care dorm pe lateral, cat si celor cu greutati mari cu dureri de spate, care ar trebui sa doarma pe spate.
Acum fiecare are fermitatea lui in cadrul aceleiasi saltele!
De ce sa alegi aceasta Saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 160×200 – Memory 15+6+3+1, Fara Arcuri, Husa Bio Bumbac, Smart, Hotel Range?
- Saltelele Ortopedicus, prin proprietatile spumelor si textilelor folosite, dar si prin tehnica utilizata la asamblarea pieselor, confera un mediu uscat si curat, antibacterian, antiacarian, antimucegai, antiperspirant si antialergic.
- Este o saltea ortopedica, anatomica si ergonomica – adica sustine si copiaza fidel forma corpului.
- Este SMART si perfect adaptiva in functie de greutate si de pozitia de dormit.
- Este o saltea extrem de confortabila, perfecta pentru orice cuplu, inalta, frumoasa, durabila si imbracata intr-o husa performanta.
- Elimina punctele de presiune, imbunatateste circulatia sangelui la nivelul musculaturii si a intregului corp, inducand astfel un somn profund.
- Am folosit 4 tipuri de spuma cu totul deosebite ca si fermitati si densitati, imbinate cu adeziv ecologic.
- Jumatate de saltea este medie, usor elastica si pufoasa, perfecta pentru dormitul pe lateral la greutati mici si cealalta jumatate de saltea este ferma si rigida, usor pufoasa deasupra, perfecta pentru greutati mari, dormit pe spate si lateral.
- Ofera un suport corect pentru cele 7 zone de confort: cap, umeri, coloana, bazin, si picioare indiferent de pozitia avuta in timpul somnului.
Structura Nucleu
- Am folosit cele mai dense si mai calitative spume poliuretanice, cu scopul de a oferi un suport corect in orice conditii.
- Grün Tech® , new line, la baza 15 cm – este o spuma inedita care confera in plus o sustinere optima si indelungata pentru intreg corpul.
- Grün Tech®, top line, de 6 cm, un strat rigid, de mare densitate si fermitate, pentru persoane cu greutati peste medie.
- Luft HD®, de 6 cm, spuma foarte aerata, (nu este memory), foarte elastica, putin moale, ideala pentru persoane cu greutati mici.
- Memory Foam HD® 3 cm de spuma, pufoasa la atingere adaugat pentru un confort sporit.
Husa cu Bio Bumbac Organic
- Efortul nucleului din spuma Luft Hd este dublat de o husa premium, de culoare crem, cu Bumbac Organic
- Husa este extrem de performanta, textil premium, nematlasat cu scopul de te bucura de blandetea spumei memory.
- Prezinta pe lateral plasa de culoare alb, numita 3D Freeze, cu structura hexagonala, menita sa imbunatateasca fluxul de aer si sa mentina nucleul uscat.
- Fermoarul ajuta la o detasare usoara in vederea spalarii.
Tehnologii folosite pentru realizarea la aceasta Saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 160×200 – Memory 15+6+3+1, Fara Arcuri, Husa Bio Bumbac, Smart, Hotel Range:
Utilizam materiale de cea mai buna calitate cu efecte benefice pentru un somn sanatos si odihnitor.
1. Husa cu Bumbac Organic, este catifelata si foarte placuta la atingere, de culoare crem, este usor detasabila, prevazuta cu fermoar si este lavabila la 30 de grade.
3D Freeze® este o tesatura tridimensionala, de culoare alba, situata pe lateral, de tip fagure care asigura un flux de aer suplimentar asupra nucleului, mentinadu-l aerisit si curat.
Husa interioara, din bumbac, imbraca nucleul suplimentar impiedicand oxidarea si nu permite incarcarea electrostatic a husei exterioare.
2. Memory Foam HD® de 3 cm, este un strat de spuma, pufoasa la atingere, cu celulatie inchisa, utilizata pentru prima data in programele NASA, contribuie la un plus de confort prin amortizarea miscarilor din timpul somnului, prelungeste durata de viata a saltelei.
Asigura o temperatura optima pentru corp. Grosimea de 3 cm de memory este optima, suficient de groasa cat sa ofere confort maxim, dar si suficient de subtire cat sa nu supraincalzeasca.
3. Luft HD®, de 6 cm, este o spuma foarte aerata, (nu este memory), foarte elastica si foarte densa si rezistenta in timp. Ea aduce un plus de ventilare intregii saltele, corelat cu un plus de confort si de durabilitate.
4. Grün Tech® , Top line 6 cm, este spuma inteligenta de inalta densitate si ferma.
5. Grün Tech® , new line 15 cm, este spuma inteligenta de inalta densitate, usor rigida, perfect silentioasa.
Nu permite transferul de miscare catre partener in timpul somnului, distribuie in mod egal greutatea corpului, eliminand astfel punctele de presiune, relaxand astfel musculatura.
OEKO-TEX®, este certificarea internationala care atesta faptul ca textilul folosit in husa saltelei este sigur pentru sanatatea corpului uman.
Acest model de Saltea de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 160×200 – Memory 15+6+3+1, Fara Arcuri, Husa Bio Bumbac, Smart, Hotel Range, este produsa in UE, de catre Ortopedicus ®
Inregistrat la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
| Inaltime totala saltea | 25 (+/-1cm) |
| Doua fete – reversibila | Nu |
| Fermitate Verso | – |
| Fermitate Fata | Jumatate saltea 3/5 la greutati de 50-80 kg, Jumatate saltea 4/5 la greutati de 90-120 |
| Greutate maxim admisa | 120 kg / persoana |
| Inaltime strat de baza | 15 cm |
| Tip spuma strat de baza | Grun Tech® poliuretan |
| Tip spuma strat median | Grun Tech®+ Luft Hd® |
| Tip Strat superior | Memory HD® |
| Model textil husa superioara | Organic Cotton |
| Continut | PES |
| Matlasare | Nu |
| Fermoar | Da |
| Plasa aerisire 3D Freeze® | Da |
| Husa interna | Da |
| Compozitie textil husa interna | 52.2% Bumbac, 45.8% Pls |
| Profilare zone confort | Nu |
| Garantie forma nucleu | 120 luni |
| Lavabila – Detasabila | 30 C |
| Rulata si presata | Da |
Tolerantele cu privire la dimensiuni sunt urmatoarele: inaltime +/ -6%, latime+/-3%, lungime +/-1,5%
Cum se livreaza si cum se utilizeaza aceasta saltea cu memorie ?
- Salteaua se livreaza presata si rulata, in forma de cilindru.
- Dupa livrare, pentru a nu taia din greseala husa, se taie cu o foarfeca (nu cutter) prima folie,
- Se asaza pe pat salteaua astfel incat sa se incadreze perfect in rama patului
- Se trece la taierea celui de-al doi-lea strat de folie
- Salteaua se va umfla in forma de paralelipiped, cu colturile drepte, insa este interzisa asezarea pe ea mai devreme de 24 ore.
Cum se intretine salteaua de pat Ortopedica, din Spuma cu Memorie, 160×200 – Memory 15+6+3+1, Fara Arcuri, Husa Bio Bumbac, Smart, Hotel Range?
- In primul rand, durata de viata depinde de greutatea persoanelor care dorm si de abundenta transpiratiei.
- Foloseste o protectie de saltea care absoarbe transpiratia si o impiedica sa ajunga la saltea. Spala si schimba protectia cat mai des.
- Nu iti face patul imediat ce te trezesti dimineata. Umezeala din timpul noptii trebuie sa fie eliminata si salteaua sa se aeriseasca suficient.
- Aeriseste salteaua din cand in cand, in zilele insorite. Acarienii se dezvolta in medii umede, de aceea o saltea umeda va fi vulnerabila. Aerul curat te scapa de acarieni.
- Intoarce salteaua cap-picioare si picioare-cap o data la fiecare 3 luni.
- Aspira salteaua cu regularitate, pentru a avea o saltea curata, fara praf si acarieni care pot intra in husa matlasata a saltelei.
- Salteaua trebuie asezata neaparat pe o somiera pentru ca apa condensata sa poata fi eliminata. In acest fel salteaua poate fi ventilata si pe dedesubt, impiedicand aparitia mucegaiului.
- Somiera amortizeaza socurile asupra saltelei si prelungeste durata de viata a acesteia.
- Roteste salteaua picioare-cap si fata-verso la fiecare 3 luni pentru o uzura uniforma.
Încă nu există recenzii
bazat pe 0 recenzii
Spune-ți părerea acordând o notă produsului
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie!
Specificații produs
| Dimensiune | 160x200 |
| Fermitate | Tare 4/5, Medie 3/5 |
| Kg maxim/persoana | 120 kg |
| Pozitie somn | Pe burta, Pe lateral, Pe spate, Toate |
| Inaltimea totala | 25 cm |
| Caracteristici cheie | Antibacterian, Antimicrobian, Antiperspirant, Ortopedica, Standard Hotelier, 7 zone confort, Fermitate Adaptiva |
| Total straturi | 5 |
| Continut nucleu | Memorie, Spuma high resilience, Spuma poliuretan |
| Grosime memory cm | 3 cm |
| Textil husa | Bumbac |
| Caracteristici husa | Aerisire 3D, Husa antistatica, Husa detasabila, Nematlasata |
| Culoare | Bej |
| Stoc | Da |
| Zile livrare (lucratoare) | 7-10 zile |
| Garantie comerciala | 10 ani |
| Ambalare | Rulata |
| Brand | Hotel Range, Ortopedicus |
| EAN | 5949106529976 |
Notă: Culoarea spumei poate varia în funcție de lot și stoc, fără a afecta calitatea sau performanța. Este doar un element logistic de identificare.
Descoperă mai multe saltele memory 160 x 200










