Saltea Super Ortopedica Ergomed, Microfibra, 18+2 cm, 180×200
- Ergonomica si anatomica
- Inaltime 20 cm
- Fermitate 5 din 5
- Garantie 3 ani
- Greutate suportata 90 kg/persoana
- Husa lavabila 40 grade
Rate fără dobândă
de la 34.97 lei/lună
30 de nopți de testare
Pentru produse premium
Garanție extinsă până la 15 ani
Pe toată gama de saltele
La comandă
Dimensiuni, înălțimi, culori și textile
Transport gratuit
Oriunde în România
Cod produs
5949106526029
Descriere produs
Saltea Super Ortopedica Ergomed, Microfibra, 18+2 cm, 180×200, Ortopedicus
Pentru durerile de spate se recomanda o saltea ferma, corelat cu dormitul pe spate!
Fara arcuri elastice zgomotoase, fara memory foam calduroasa, latex sau orice altceva pufos.
De ce sa cumperi aceasta saltea?
- Daca iti doresti o saltea confortabila si potrivit de inalta si la un cost foarte avantajos, cu fermitate mare si fara arcuri, cu suport excelent pentru coloana,
- Aceasta saltea super ortopedica este o saltea ideala, deoarece intruneste toate conditiile de mai sus si in plus, contribuie la diminuarea durerilor de spate si te ajuta sa ai un somn odihnitor si sanatos.
- Este o saltea cu fermitate mare, optima pentru toate tipurile de dormit insa este ideala pentru pozitia de dormit pe spate.
Ce ofera aceasta saltea de pat?
- Este o saltea super ortopedica, ergonomica si anatomica – sustine forma corpului si elimina punctele de presiune, imbunatatind circulatia sangelui la nivelul musculaturii si a intregului corp.
- Saltele Ortopedicus, prin proprietatile spumelor si textilelor folosite, dar si prin tehnica utilizata la asamblarea pieselor, confera un mediu uscat si curat, antibacterian, antiacarian, antimucegai, antiperspirant si totodata reduc la maxim factorii alergeni.
- Ofera un suport corect pentru cele 7 zone: cap, umeri, coloana, bazin, si picioare indiferent de pozitia avuta in timpul somnului.
- Este o saltea super ortopedica foarte buna, o solutie exceptionala pentru pentru copii, adolescenti, studenti si pentru persoane cu varste de +40 ani, cu greutate normala, pentru cei care dorm in mare parte pe spate si pe burta.
Tehnologii folosite la Saltea de pat Super Ortopedica Ergomed, Micorfibra, 18+2 cm, 180×200, Ortopedicus
Utilizam materiale de cea mai buna calitate cu efecte benefice pentru un somn sanatos si odihnitor.
1. Husa saltelei cerificata, este de culoare alb imaculat, astfel incat sa nu se vada prin lenjerie, foarte catifelata la atingere, cu un efect bun antitranspiratie, matlasata strans cu doua straturi groase de fibra, prin noua tehnologie ultrasonic, (similar cu mastile medicinale).
2. Grün Tech®, spuma inteligenta de inalta densitate, cu un continut redus de carbonat de calciu, ferma, perfect silentioasa, nu permite transferul de miscare catre partener in timpul somnului, distribuie in mod egal greutatea corpului, eliminand astfel punctele de presiune.
3. Pentru ca stim cat de importanta este igiena, am prevazut husa cu fermoar perimetral, astfel incat sa poata fi detasata si curatata cu usurinta.
OEKO-TEX®, este certificarea internationala care atesta faptul ca textilul folosit in husa saltelei este sigur pentru sanatatea corpului uman.
De ce husa are o importanta covarsitoare in calitatea unei saltele cu spuma memorie si de ce ii acordam o atentie deosebita?
Aceasta husa este cusuta si surfilata la 2 ace si 5 ate, cu mare atentie, dintr-o microfibra foarte speciala, matlasata suficient de gros incat sa asigure un mediu uscat, cu temperatura neutra, prin faptul ca impiedica corpul sa se apropie de nucleul din poliuretan, dar si rara cat sa permita o respirabilitate inalta, ingreunand astfel aparitia transpiratiei.
Aceasta Saltea de pat Super Ortopedica Ergomed, Micorfibra, 18+2 cm, 180×200 – este produsa in UE, de catre Ortopedicus
Inregistrat la Inregistrat la Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci
| Inaltime totala | 20 (+/-0.5cm) |
| Doua fete – reversibila | Da |
| Fermitate Verso | 5/5 |
| Fermitate Fata | 5/5 |
| Greutate maxim admisa | 90 kg / persoana |
| Inaltime strat de baza | 18 cm |
| Tip spuma strat de baza | Grün Tech® poliuretan |
| Densitate strat de baza | 25 kg/mc |
| Model textil husa superioara | Microfibra |
| Textil husa superioara | 200g/mp |
| Continut textil | PES |
| Matlasare | Da. Ultarsonic |
| Fermoar | Da |
| Garantie forma nucleu | 36 luni |
| Lavabila – Detasabila | Da, 40 C |
| Rulata si presata | Da |
Tolerantele cu privire la dimensiuni sunt urmatoarele: inaltime +/-6%, latime+/-3%, lungime +/-1,5%
Cum se livreaza aceasta saltea Super Ortopedica Ergomed Microfibra?
- Salteaua se livreaza presata si rulata, in forma de cilindru.
- Dupa livrare, pentru a nu taia din greseala husa, se taie cu o foarfeca (nu cutter) prima folie,
- Se asaza pe pat salteaua astfel incat sa se incadreze perfect in rama patului,
- Se trece la taierea celui de-al doi-lea strat de folie
- Salteaua se va umfla in forma de paralelipiped cu colturile drepte, in aproximativ 90 minute, insa este interzisa asezarea pe ea mai devreme de 12 ore.
Cum se intretine salteaua de pat Super Ortopedica Ergomed Microfibra?
- In primul rand, durata de viata a saltelei depinde de greutatea persoanelor care o folosesc si de abundenta transpiratiei. Ambii factori mentionati grabesc uzura unei saltele si scurteaza viata acesteia. Asadar, alege o saltea potrivita.
- Folosește o protectie de saltea care absoarbe transpirația și o impiedica să ajungă la saltea. Spala si schimba protectia cat mai des.
- Folosește o saltea aditionala sau topper pentru a avea mai mult confort, dar si pentru a proteja salteaua. Schimba salteaua aditionala la fiecare 2-3 ani.
- Nu îți face patul imediat ce te trezești dimineața. Umezeala din timpul nopții trebuie să fie eliminată și salteaua să se aerisească suficient.
- Aerisește salteaua din când în când, in zilele insorite. Acarienii se dezvoltă în medii umede, de aceea o saltea umedă va fi vulnerabilă. Aerul curat te scapă de acarieni.
- Întoarce salteaua de pe o față pe alta de cel puțin 3 sau 4 ori pe an. Este important să intorci salteaua de pe o față pe alta, cat si sa o rotesti (cele cu memory se intorc doar cap-picioare, nu si fata verso). Acest lucru împiedică salteaua să își schimbe forma în funcție de anatomia persoanei care o folosește.
- Aspiră salteaua cu regularitate, pentru a avea o saltea curată, fără praf și acarieni care pot intra în husa matlasată a saltelei.
- Folositi intotdeauna aceasta saltea de pat cu o somieră, pentru ca apa condensată să poată fi eliminată. În acest fel salteaua poate fi ventilată și pe dedesubt, impiedicand aparitia mucegaiului.
Încă nu există recenzii
bazat pe 0 recenzii
Spune-ți părerea acordând o notă produsului
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie!
Specificații produs
| Dimensiune | 180x200 |
| Fermitate | Foarte tare 5/5 |
| Kg maxim/persoana | 90 kg |
| Pozitie somn | Pe spate, Toate |
| Inaltimea totala | 20 cm |
| Caracteristici cheie | 5 zone confort, Antibacterian, Antimicrobian, Antiperspirant, Reversibila, Super Ortopedica |
| Total straturi | 3 |
| Continut nucleu | Spuma poliuretan |
| Textil husa | Microfibra |
| Caracteristici husa | Husa antistatica, Husa detasabila, Matlasata 2 straturi |
| Culoare | Alb |
| Stoc | Da |
| Zile livrare (lucratoare) | 5-7 zile |
| Garantie comerciala | 3 ani |
| Ambalare | Rulata |
| Brand | Ortopedicus |
| EAN | 5949106526029 |
Notă: Culoarea spumei poate varia în funcție de lot și stoc, fără a afecta calitatea sau performanța. Este doar un element logistic de identificare.
Descoperă mai multe saltele ortopedice 180 x 200
Cele mai bune prețuri la saltele ortopedice 180 x 200
Cumpără acum








