Saltea pentru TIR si Camioane, Ortopedica, Ergomed
- Dedicata soferilor de TIR sau Camion
- Saltea ortopedica
- Ergonomica & anatomica
- 15 cm inaltime
- Fermitate 4/5
- Husa detasabila & lavabila
- Dimensiuni la comanda
- Compatibila cu orice model: Volvo, Scania, DAF, etc.
- 120 kg/persoana
Rate fără dobândă
de la 25.95 lei/lună
30 de nopți de testare
Pentru produse premium
Garanție extinsă până la 15 ani
Pe toată gama de saltele
La comandă
Dimensiuni, înălțimi, culori și textile
Transport gratuit
Oriunde în România
Cod produs
5949420359914
Descriere produs
Saltea pentru TIR si Camioane, Ortopedica, Ergomed
Viata pe drumuri nu este deloc usoara. Orele lungi la volan, noptile petrecute departe de casa si oboseala acumulata iși spun cuvantul. Fiecare șofer de tir sau camion merita un loc unde sa se odihneasca așa cum trebuie, chiar si atunci cand este departe de casa.
Am creat o saltea auto ergonomica, special gandita pentru soferii de camioane/TIR, care ofera confort si suport dupa ore intregi petrecute la volan. Aceasta saltea pentru soferi se adapteaza perfect corpului, asigurand un somn odihnitor si o pozitie corecta de somn.
De ce sa alegi aceasta saltea?
- Contribuie la diminuarea durerilor de spate, mentine o temperatura neutra si te ajuta sa ai un somn odihnitor.
- Este o saltea de pat cu fermitate medie, 4/5. Este suficient de ferma pentru a oferi suport optim, dar si suficient de confortabila pentru a crea o senzatie placuta.
- Desigur, cu cat greutatea scade, gradul de fermitate se percepe mai mare si invers, cu cat greutatea creste, fermitatea perceputa scade.
- Aceasta saltea pentru TIR se poate utiliza la toate pozitiile de dormit, indiferent de greutate si fizionomie.
- Saltele Ortopedicus, prin proprietatile spumelor, a arcurilor impachetate si textilelor folosite, dar si prin tehnica utilizata la asamblarea pieselor, confera un mediu uscat si curat, antibacterian, antiacarian, antimucegai, antiperspirant si totodata reduc la maxim factorii alergeni.
- Ofera un suport corect pentru cele 7 zone: cap, gat, umeri, coloana, bazin, genunchi si glezne, indiferent de pozitia avuta in timpul somnului.
- Nucleul este imbracat intr o husa extrem de placuta la atingere, fabricata din textil microfibra, ce se remarca prin durabilitate si rezistenta sporita la uzura intensa, fiind ideala pentru utilizare pe termen lung.
- In plus, husa dispune de fermoar perimetral, atfel incat sa poata fi detasata si spalata cu usurinta.
- Disponibila pe dimensiuni personalizate – pentru a se potrivi perfect in cabina camionului tau Scania, MAN, DAF, Mercedes, Iveco, Volvo,etc.
Tehnologii folosite la Saltea pentru TIR si Camioane:
Utilizam materiale de cea mai buna calitate, cu efecte benefice pentru un somn sanatos si odihnitor.
1. Husa Microfibra
Husa este foarte placut la atingere, din textil Microfibra, foarte asemanator cu bumbacul ca proprietati, nematlasata.
Husa saltelei nu este doar rezistenta, ea are si rolul de a izola termic corpul fata de nucleu si de a absorbi eventualul exces de umiditate.
2. Grün Tech® new line 14 cm. spuma inteligenta de inalta densitate, ferma, dar in acelasi timp elastica, perfect silentioasa, distribuie in mod egal greutatea corpului, eliminand astfel punctele de presiune, relaxand musculatura.
3. Este prevazuta cu fermoar perimetral, pentru a putea fi usor detasata si spalata in masina de spalat, la 60 grade, centrifugare mica.
Toate textilele pe care le folosim sunt certificate OEKO-TEX®– certificarea internationala care atesta faptul ca textilul folosit in husa saltelei este sigur pentru sanatatea corpului uman.
Saltea pentru TIR si Camioane, Ortopedica, Ergomed- este produsa in UE, de catre Ortopedicus®
Inregistrat la la Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci
| Inaltime totala | 15 cm |
| Fermitate | 4/5 |
| Greutate maxim admisa | 120 kg / persoana |
| Inaltime strat de spuma | 14 cm |
| Tip spuma | Grün Tech®, new line® poliuretan |
| Densitate strat de baza | 30 kg/mc |
| Textil husa superioara | Microfibra |
| Matlasare | Da |
| Fermoar | Da |
| Lavabila – Detasabila | Da |
| Garantie forma nucleu | 24 luni |
| Rulata & presata | Da |
Cum se livreaza si cum se utilizeaza aceasta saltea?
- Salteaua se livreaza presata si rulata, in forma de cilindru.
- Dupa livrare, asezati salteaua rulata pe o suprafata plana.
- Cu o foarfeca (nu cutter), taiati cu grija folia exterioara pentru a evita deteriorarea husei saltelei.
- Salteaua va incepe sa se umfle si sa-si recapete forma originala.
- Procesul de umflare completa poate dura pana la 90 de minute, insa este interzisa asezarea pe ea mai devreme de 12 ore
- Asezati-o astfel incat sa se incadreze perfect in spatiul disponibil.
- Asigurati-va ca salteaua este bine pozitionata si nu aluneca in chenar.
- Asigurati-va ca platforma cabinei este curata si uscata inainte de a pozitiona salteaua, pentru a preveni alunecarea sau deteriorarea acesteia.
Încă nu există recenzii
bazat pe 0 recenzii
Spune-ți părerea acordând o notă produsului
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie!
Specificații produs
| Fermitate | Tare 4/5 |
| Kg maxim/persoana | 120 kg |
| Pozitie somn | Pe burta, Pe lateral, Pe spate, Toate |
| Inaltimea totala | 15 cm |
| Caracteristici cheie | Antibacterian, Antimicrobian, Antiperspirant, Ortopedica |
| Total straturi | 3 |
| Continut nucleu | Spuma poliuretan |
| Textil husa | Microfibra |
| Caracteristici husa | Husa antistatica, Husa detasabila, Matlasata 1 start |
| Culoare | Gri |
| Stoc | La comandă |
| Zile livrare (lucratoare) | 15 zile |
| Garantie comerciala | 2 ani |
| Ambalare | Rulata |
| Brand | Ortopedicus |
| EAN | 5949420359914 |
Notă: Culoarea spumei poate varia în funcție de lot și stoc, fără a afecta calitatea sau performanța. Este doar un element logistic de identificare.







